Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Sonda

Podczas turystycznych wypraw korzystam z urządzeń GPS:

Wielka Pętla Wielkopolski

Wielka Pętla Wielkopolski to szlak żeglugowy o długości blisko 700 km, łaczący drogi wodne Polski z rozleglą siecią dróg wodnych Europy Zachodniej i Wschodniej. WPW to również niezywkle atrakcyjny obszar o zróżnicowanym środowisku przyrodniczo-kulturowym. Odkryj go na nowo korzystając z aplikacji dedykowanej wodniakom i nie tylko.

Dostepność:

Koordynator projektu: Wielkopolska Organizacja Turystyczna
ul. 27 Grudnia 17/19, 61-737 Poznań
tel. +48 61 66 45 234
fax +48 61 66 45 235428 41 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Wymagania systemowe:
 
  • Android (wer. 2.2 lub nowsza);
  • iOS (w opracowaniu);
  • dostęp do sieci Internet (wczytywanie map, aktualizacja danych);
  • dostęp do usług lokalizacji (nawigacja do obiektów i na szlakach);
Aplikacja "Wielka Pętla Wielkopolski" to mobilny informator zawierający informacje o blisko 600 atrakcjach turystycznych zlokalizowanych w pobliżu szlaku wodnego, w tym m.in. o obiektach zabytkowych, szlakach rowerowych i pieszych oraz obszarach przyrody chronionej. Dostępne są także informacje praktyczne o bazie noclegowej, wypożyczalniach sprzętu wodnego, przystaniach i marinach, jak również o aktualnie odbywających się imprezach. Podróżowanie ułatwia funkcja geolokalizacji na mapie, dzięki której użytkownicy informowani są o wszystkim co czeka ich na szlaku.

Dzięki zapisywaniu treści (opisów i map) w pamięci telefonu, aplikację można w każdym momencie przełączyć w tryb offline i korzystać z niej bez połączenia z Internetem.

Aplikacja wyposażona jest w planer podróży, który pozwala użytkownikom na samodzielne tworzenie wycieczek po Wielkopolsce w oparciu o zasoby aplikacji. Użytkownicy mogą zapisać swoje własne wycieczki, skorzystać z gotowych propozycji , a także wykorzystać rekomendacje innych użytkowników (dzięki modułowi społecznościowemu).

W opisie każdej wycieczki znajdują się najbardziej przydatne dla turystów informacje: długość wycieczki, średni dzienny koszt oraz średni czas przeznaczony na zwiedzanie każdego dnia. Po przejściu do opisu konkretnych atrakcji w ramach wycieczki, oprócz najciekawszych informacji o danym miejscu, turyście prezentowane są aktualne informacje na temat warunków pogodowych w danym miejscu.

Opisane powyżej funkcjonalności znaleźć można również na stronie internetowej Wielkiej Pętli Wielkopolski - www.wielka-petla.pl.

Aplikacja, jak i strona internetowa, powstały w ramach projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.