Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Sonda

Podczas turystycznych wypraw korzystam z urządzeń GPS:

27 Grudnia

Wydarzenia, które miały miejsce w Wielkopolsce na przełomie 1918 i 1919 r. chwalebnie zapisały się na kartach polskiej historii. Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie jest świadectwem niezłomnej walki o wolność i własną tożsamość. Przykładem narodowego zrywu, który zakończył się sukcesem, a który mimo wszystko dość marginalnie funkcjonuje w historycznej wyobraźni przeciętnego Polaka.

Dostepność:


Dołącz do odkrywców miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Poznaj ciekawostki o ludziach walczących o naszą wolność. Odkryj historię miejsc, które zmieniły naszą historię. Zdobywaj wirtualne odznaczenia, nagrody oraz odznaki PTTK. Nie pozwól zapomnieć o walczących za nasz kraj.

Pobierz na swój smartfon aplikację „27 GRUDNIA”. Rozpocznij przygodę z historią!

  Wymagania systemowe:
 
 • Android (v. 2.1 lub nowsza);
 • iOS (v. 6.1 lub nowsza);
 • dostep do profilu Facebook lub Trail.pl (w przypadku zalogowanych użytkowników);
 • dostęp do sieci Internet (wczytywanie map, aktualizacja danych);
 • dostęp do usług lokalizacji (nawigacja do obiektów i na szlakach);
Aplikacja 27 GRUDNIA zawiera opisy ponad 700 miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim, położonych na obszarze siedmiu województw. Każdej z lokalizacji towarzyszy fotografia oraz krótka informacja, ułatwiająca odnalezienie jej w terenie.

Miejsca opisane w aplikacji uszeregowane są w tematycznych kategoriach (muzea, groby, pomniki, tablice, inne). Ich wyboru można dokonać bezpośrednio z mapy lub list miejsc ułożonych alfabetycznie bądź w odległości od użytkownika. Dodatkowo aplikacja zawiera propozycje krótszych (po Poznaniu) i dłuższych (po Wielkopolsce) wycieczek, umożliwiających dotarcie do wybranych lokalizacji.

Użytkownik aplikacji 27 GRUDNIA (zalogowany do swojego profilu Facebook lub Trail.pl) może tworzyć listę odwiedzonych miejsc, dodawać nowe zdjęcia oraz wziąć udział w wirtualnej rozgrywce. Meldowanie się za pomocą aplikacji 27 GRUDNIA przy opisanych w niej miejscach premiowane jest wirtualnymi odznaczeniami (w zależności od ilości bądź rodzaju odkrytych miejsc) oraz odpowiednio wysokim miejscem w rankingu. Z kolei najskuteczniejsi poszukiwacze śladów Powstania mają szansę zdobyć nagrody – unikatowego BUFF’a oraz strategiczną grę planszową „27 grudnia 1918 r. Powstanie Wielkopolskie”.


Dzięki aplikacji można zdobyć również odznaki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Szlakami Powstania Wielkopolskiego” oraz „100 - Lecia Powstania Wielkopolskiego”.

Pełna funkcjonalność aplikacji możliwa jest przy połączeniu z Internetem i uruchomionych usługach lokalizacji (dodatkowe opłaty za transmisję danych przez sieć komórkową naliczane są zgodnie z cennikiem operatora). Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji zaleca się skorzystanie z sieci Wi-Fi w celu pobrania bazy danych.SCENARIUSZE WIRTUALNYCH ODZNACZEŃ:

Brązowe Kamasze - za odwiedzenie 5 miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego, opisanych w aplikacji "27 Grudnia",  w ciągu jednego dnia.
Srebrne Kamasze - za odwiedzenie 10 miejsc miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego, opisanych w aplikacji "27 Grudnia", w ciągu jednego dnia.
Złote Kamasze - za odwiedzenie 20 miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego, opisanych w aplikacji "27 Grudnia", w ciągu jednego dnia.
   
Brązowy Guzik - za odwiedzenie 15 miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego, opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Srebrny Guzik - za odwiedzenie 125 miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego, opisanych w aplikacji "27 Grudnia"
Złoty Guzik - za odwiedzenie 250 miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego, opisanych w aplikacji "27 Grudnia"
Biało-Czerwona Kokarda - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego, opisanych w aplikacji "27 Grudnia", zlokalizowanych na terenie województwa wielkopolskiego.
Srebrny Orzeł - za odwiedzenie wszystkich miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego, opisanych w aplikacji "27 grudnia".
   
Brązowa Rogatywka - za odwiedzenie 2 muzeów, opisanych w aplikacji "27 Grudnia", w których znajduje się ekspozycja poświęcona tematyce Powstania Wielkopolskiego (w tym Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu).
Srebrna Rogatywka - za odwiedzenie 5 muzeów, opisanych w aplikacji "27 Grudnia", w których znajdują się ekspozycje poświęcone tematyce Powstania Wielkopolskiego (w tym Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu).
Złota Rogatywka - za odwiedzenie 10 muzeów, opisanych w aplikacji "27 Grudnia", w których znajdują się ekspozycje poświęcone tematyce Powstania Wielkopolskiego (w tym Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu).
   
Obrońca Okręgu I - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w granicach administracyjnych Poznania, opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Obrońca Okręgu II - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w miejscowościach: Września, Środa Wlkp., Witkowo, Gniezno - opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Obrońca Okręgu III - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w miejscowościach: Wyrzysk, Bydgoszcz, Szubin, Mogilno, Żnin, Wągrowiec - opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Obrońca Okręgu IV - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w miejscowościach: Chodzież, Czarnków, Wieleń, Międzychód, Szamotuły, Oborniki - opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Obrońca Okręgu V - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w miejscowościach: Międzyrzecz, Nowy Tomyśl, Grodzisk Wlkp., Babimost - opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Obrońca Okręgu VI - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w miejscowościach: Śrem, Jarocin, Pleszew, Gostyń, Rawicz, Krotoszyn, Koźmin Wlkp. - opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Obrońca Okręgu VII - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w miejscowościach: Ostrów Wlkp., Odolanów, Ostrzeszów, Kępno - opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Obrońca Okręgu VIII - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w miejscowościach: Inowrocław, Strzelno - opisanych w aplikacji "27 Grudnia".
Obrońca Okręgu IX - za odwiedzenie miejsc pamięci Powstania Wielkopolskiego w miejscowościach: Kościan, Śmigiel, Leszno, Wschowa - opisanych w aplikacji "27 Grudnia".REGULAMIN GRY TERENOWEJ DLA UŻYTKOWNIKÓW APLIKACJI MOBILNEJ „27 GRUDNIA”

§ 1 - Postanowienia ogólne

 1. Niniejszy Regulamin określa zasady przeprowadzenia gry terenowej dla użytkowników aplikacji mobilnej „27 GRUDNIA”, zwanej dalej Grą.

 2. Gra została ustanowiona przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego z okazji 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, który jest jednocześnie jej Organizatorem.

 3. Gra prowadzona jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

§ 2 - Cel Gry

Celem Gry jest popularyzacja wiedzy nt. Powstania Wielkopolskiego, w szczególności miejsc z nim związanych, poprzez wykorzystanie aplikacji mobilnej „27 GRUDNIA”, zwanej dalej Aplikacją.

§ 3 - Warunki uczestnictwa

 1. Uczestnikiem Gry może być osoba, która pobrała i zainstalowała na urządzeniu mobilnym Aplikację przygotowaną w ramach projektu GPSwielkopolska.

 2. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na urządzenia z systemem:
  a) iOS (iPhone) – poprzez App Store (https://itunes.apple.com/us/app/27-grudnia/id770899443?mt=8),
  b) Android – poprzez Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.trail.Powstanie27Grudnia&hl=pl).

 3. Urządzenie mobilne Uczestnika Gry powinno posiadać włączone usługi lokalizacji (sieć bezprzewodowa lub/i sygnał GPS) oraz obsługiwać system:
  a) iOS (w wersji 6.1 lub nowszej),
  b) Android (w wersji 2.1 lub nowszej).

 4. Uczestnik Gry wyraża zgodę na przekazywanie Organizatorowi, dla celów uczestnictwa w Grze, danych lokalizacyjnych oraz statystyk wysyłanych przez urządzenie mobilne Uczestnika.

 5. Uczestnik Gry ponosi wszelkie koszty związane z uczestnictwem w Grze.

§ 4 - Zasady Gry

 1. Do rozpoczęcia uczestnictwa w Grze niezbędne jest zalogowanie się Uczestnika Gry do Aplikacji poprzez profil Facebook lub konto w serwisie Trail.pl.

 2. Zadaniem Uczestnika Gry jest odnalezienie miejsc opisanych w Aplikacji i zameldowanie się przy nich za pośrednictwem Aplikacji. Potwierdzeniem meldunku jest data w karcie odwiedzonego miejsca.

 3. Do prowadzenia Gry niezbędny jest nieprzerwany dostęp do sieci Internet. Organizator Gry nie ponosi odpowiedzialności za opłaty związane z korzystaniem z sieci Internet przez Uczestnika Gry.

§ 5 - Termin prowadzenia Gry

 1. Gra kończy się z chwilą wyczerpania nagród, o których mowa w § 6 ust. 1 i 2 niniejszego Regulaminu.

 2. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania Gry bez podania przyczyn, a także jej przerwania lub zawieszenia, przy zastosowaniu odpowiednich form informacji i zawiadomień Uczestników Gry.

§ 6 - Nagrody

 1. Nagrodami w Grze są:
  a) unikatowa chusta BUFF – za zameldowanie się w min. 50 miejscach opisanych w Aplikacji,
  b) strategiczna gra planszowa „27 grudnia 1918 r. – Powstanie Wielkopolskie”, za zameldowanie się w min. 100 miejscach opisanych w Aplikacji.

 2. Na potrzeby Gry Organizator zapewnił 140 szt. nagród, w tym:
  a) 100 szt. – chust BUFF,
  b) 40 szt. – gier planszowych.

 3. Uprawnionym do odebrania nagród jest Uczestnik, który spełni warunki opisane w ust. 1.

 4. Każdy Uczestnik Gry może otrzymać tylko jedną nagrodę danego rodzaju.

 5. Z chwilą zebrania wymaganej dla danej nagrody liczby meldunków Uczestnik Gry zobowiązany jest do skontaktowania się z Biurem organizacji Gry, o którym mowa w § 7, celem ustalenia terminu odbioru nagrody.

 6. Odbiór nagrody powinien nastąpić, w Biurze organizacji Gry, w terminie nie późniejszym niż 30 dni od daty zgłoszenia przez Uczestnika Gry spełnienia warunków, o których mowa ust. 1.

 7. Organizator zastrzega sobie prawo do wydania nagrody w terminie późniejszym niż wskazany w ust. 6 Regulaminu, jeśli zaistnieją okoliczności niezależne od Organizatora Gry.

 8. Organizator zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagrody Uczestnikowi, który uzyskał prawo do nagrody w wyniku czynu niedozwolonego, w szczególności oszustwa, a także w wyniku nieprzestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.

 9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność odbioru nagrody z przyczyn leżących po stronie Uczestnika Gry.

 10. Organizator Gry zastrzega sobie prawo do zmiany nagród w przypadku zaistnienia okoliczności, za które nie ponosi odpowiedzialności.

 11. Za wygraną nagrodę nie przysługuje ekwiwalent pieniężny lub zmiana jej na inne świadczenie.

 12. Organizator Gry ponosi odpowiedzialność za:
  a) użyteczność, rozumianą jako zdatność nagrody do użytku zgodnie z jej przeznaczeniem w chwili odbioru nagrody przez Uczestnika Gry.
  b) gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych po odbiorze nagrody przez Uczestnika Gry.

§ 7 - Biuro organizacji Gry

 1. Obsługę administracyjno-techniczną Gry prowadzi Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego (al. Niepodległości 34, p. IX, pok. 938, 61-714 Poznań).

 2. Wszelkie informacje o Grze można uzyskać pod numerem telefonu +48 61 626 68 55 lub wysyłając zapytanie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

§ 8 - Ochrona danych osobowych

 1. Przystąpienie Uczestnika do Gry oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie przez Organizatora jego danych osobowych, celem przeprowadzenia i rozstrzygnięcia Gry oraz identyfikacji Uczestnika i wydania nagród.

 2. Uczestnik Gry ma prawo wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.

§ 9 - Postanowienia końcowe

 1. Przystąpienie do Gry i tym samym podanie danych przez jej Uczestnika jest dobrowolne.

 2. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty, w tym szkody na osobie, lub też uszkodzenie jakiegokolwiek mienia powstałego w związku z udziałem Uczestnika w Grze.

 3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za działanie Aplikacji, w tym w szczególności za zniszczenie lub uszkodzenie wykorzystywanego urządzenia mobilnego bądź utratę danych lub też inne szkody lub straty związane z uczestniczeniem Uczestnika w Grze.

 4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wadliwe lub powolne działanie sieci Internet.

 5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny, przy zastosowaniu odpowiednich form informacji i zawiadomień Uczestników Gry.

 6. Niniejszy Regulamin jest jedynym i wyłącznym dokumentem określającym zasady oraz warunki prowadzenia Gry. Wykładnia i interpretacja Regulaminu należy wyłącznie do Organizatora.
  W sytuacjach nie objętych Regulaminem decyzję podejmuje Organizator. Od decyzji Organizatora nie przysługuje odwołanie.

 7. Regulamin Gry dostępny jest w siedzibie Biura organizacji Gry (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Sportu i Turystyki, 61-714 Poznań, al. Niepodległości 34, p. IX, pok. 938), na stronie internetowej www.gpswielkopolska.pl oraz w Aplikacji.

 8. Każdy z Uczestników Gry, poprzez przystąpienie do Gry akceptuje warunki niniejszego Regulaminu.