Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Newsletter

Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać nowości z portalu GPSwielkopolska.pl !

Sonda

Korzystam z aplikacji turystycznych przygotowanych na telefony:

Szlak Piastowski Mobile

Szlak Piastowski Mobile to pierwsza kompleksowa aplikacja turystyczna dotycząca jednego z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych szlaków turystycznych w Polsce. Aplikacja jest darmowa i zawiera najważniejsze informacje o atrakcjach turystycznych Szlaku Piastowskiego, bazie noclegowej, muzeach także wydarzeniach dziejących się na Szlaku.

Dostepność:

Koordynator projektu: Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski"
ul. Rynek 14, 62-200 Gniezno
tel./fax. +48 61 428 41 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Wymagania systemowe:
 
  • Android (wer. 2.2 lub nowsza);
  • iOS (w opracowaniu);
  • Windows Phone (w opracowaniu);
  • dostęp do sieci Internet (wczytywanie map, aktualizacja danych);
  • dostęp do usług lokalizacji (nawigacja do obiektów i na szlakach);
Oprócz tego dzięki aplikacji możemy poznać ciekawe miejsca nie znajdujące się stricte w obrębie Szlaku Piastowskiego, takie jak np. ciekawe muzea czy wszelkiego rodzaju szlaki turystyczne regionu. Każde z miejsc o którym można dowiedzieć się z aplikacji posiada także pełne dane teleadresowe co pozwala bezpośrednio skontaktować się z danym obiektem lub odwiedzić jego stronę www.

Aplikacja posiada także funkcję wytyczania trasy do miejsc przy użyciu geolokalizacji. Dodatkowymi atutami jest czytnik kodów QR oraz funkcja Augmentem Reality – czyli tzw. rzeczywistość rozszerzona – pozwala ona w czasie rzeczywistym za pomocą obrazu z kamery nakierować użytkownika na ciekawe miejsca w jego otoczeniu. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jest w pełni modyfikowalna i cały czas rozwijana oraz rozbudowywana tak by każdy kto zechce odwiedzić nasz region miał w jednym miejscu najważniejsze informacje o interesujących go miejscach.

W tej chwili aplikacja działa na platformie Android. Już niedługo będzie dostępna równiez na platformę iOS oraz Windows Phone. Zachęcamy do pobierania i testowania aplikacji – można ją pobrać z naszej strony domowej: www.szlakpiastowski.com.pl . Aplikację znaleźć można także w internetowych sklepach z aplikacjami dostępnymi bezpośrednio z urządzeń przenośnych. Docelowo chcemy by była ona dostępna także na innych stronach turystycznych poświęconych Szlakowi Piastowskiemu oraz regionowi.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.