Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Newsletter

Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać nowości z portalu GPSwielkopolska.pl !

Sonda

Korzystam z aplikacji turystycznych przygotowanych na telefony:

Wielkopolska - atrakcje turystyczne

Wielkopolska to kraina pełna ciekawych, często nieodkrytych, miejsc. Interesują Cię początki państwa polskiego? Zastanawiasz się skąd pochodzi legendarny Drzymała albo gdzie znajduje się największy zbiór literatury masońskiej w Europie? Odpowiedzi na te i inne pytania są teraz w zasięgu ręki. Skorzystaj z możliwości mobilnego przewodnika i odkryj Wielkopolskę na nowo. Intuicyjna obsługa czyni z niego niezwykle przydatne narzędzie podczas każdej wycieczki.

Dostepność:


  Wymagania systemowe:
 
  • Android (wer. 2.2 lub nowsza);
  • iOS (wer. 5.0 lub nowsza);
  • dostep do profilu Facebook (w przypadku zalogowanych użytkowników);
  • dostęp do sieci Internet (wczytywanie map, aktualizacja danych);
  • dostęp do usług lokalizacji (nawigacja do obiektów i na szlakach);
Mobilny informator zawiera opisy (m.in. historię, dostępność, ceny biletów) oraz zdjęcia ponad 200 wielkopolskich atrakcji turystyczno-krajoznawczych. Wybór poszczególnych atrakcji możliwy jest bezpośrednio z mapy (po kliknięciu na wybrany znacznik pojawia się okno z nazwą obiektu, będące jednocześnie odnośnikiem do szczegółowego opisu), alfabetycznej listy obiektów bądź listy kategorii (grupującej obiekty tematycznie). Dodatkowo aplikacja tworzy listę atrakcji położonych najbliżej użytkownika (kategoria „Blisko mnie”).

Użytkownik zalogowany do swojego profilu Facebook może tworzyć listę odwiedzonych miejsc, dodawać własne zdjęcia. Natomiast dostęp do Internetu oraz wykorzystanie wbudowanego modułu GPS pozwala na wyznaczanie trasy dojazdu do wybranego punktu.

Pełna funkcjonalność aplikacji możliwa jest przy połączeniu z Internetem i uruchomionych usługach lokalizacji (dodatkowe opłaty za transmisję danych przez sieć komórkową naliczane są zgodnie z cennikiem operatora). Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji zaleca się skorzystanie z sieci WI-Fi w celu pobrania bazy danych.