Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Newsletter

Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać nowości z portalu GPSwielkopolska.pl !

Sonda

Korzystam z aplikacji turystycznych przygotowanych na telefony:

Na komórkę

Telefony komórkowe towarzyszą nam każdego dnia. W zasadzie trudno wyobrazić sobie życie bez nich. Ułatwiają kontakt, dostarczają rozrywki, a dzięki dodatkowym urządzeniom, stają się czymś więcej niż tylko telefonami. Dlaczego nie wykorzystać ich podczas turystycznych wypadów za miasto? Pomocne w tym będą mobilne przewodniki. Proste do zainstalowania, łatwe w obsłudze, wygodne i nowoczesne aplikacje pomogą dotrzeć każdemu do ciekawego muzeum, zabytkowych dworów czy odkryć miejsca dawno zapomniane. Ich zalety doceni każdy, kto choć raz skorzysta z ich pomocy. 

 

27 Grudnia

723

Wydarzenia, które miały miejsce w Wielkopolsce na przełomie 1918 i 1919 r. chwalebnie zapisały się na kartach polskiej historii. Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie jest świadectwem niezłomnej walki o wolność i własną tożsamość. Przykładem narodowego zrywu, który zakończył się sukcesem, a który mimo wszystko dość marginalnie funkcjonuje w historycznej wyobraźni przeciętnego Polaka.

Dostepność:
Szlak Cysterski w Wielkopolsce

14

Szlak Cysterski w Wielkopolsce jest tworzony od 1990 r. na mocy decyzji Rady Europy. Ma on przypominać dokonania zakonu utworzonego w 1098 r. we Francji, który oprócz działalności religijnej propagował na całym kontynencie styl życia oparty na zasadzie „módl się i pracuj”, a dziś uważany jest za prekursora zjednoczenia Europy. Jego dzieje i osiągnięcia, zwłaszcza dorobek kulturowy, uznano za godne szczególnej uwagi, ochrony i spopularyzowania.

Dostępność:
Wielka Pętla Wielkopolski

600

Wielka Pętla Wielkopolski to szlak żeglugowy o długości blisko 700 km, łaczący drogi wodne Polski z rozleglą siecią dróg wodnych Europy Zachodniej i Wschodniej. WPW to również niezywkle atrakcyjny obszar o zróżnicowanym środowisku przyrodniczo-kulturowym. Odkryj go na nowo korzystając z aplikacji dedykowanej wodniakom i nie tylko.

Dostepność: