Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Sonda

Urządzenia GPS są zbyt trudne w obsłudze:

Czym się różni odbiornik turystyczny od samochodowego?

Zasadnicze różnice to wygląd i funkcjonalność obu urządzeń. Nawigacje samochodowe wyposażone są często w duży kolorowy wyświetlacz oraz oprogramowanie umożliwiające zdalną nawigację w terenie od punktu do punktu oraz określenie szacunkowego czasu jazdy, dystansu czy zużycie paliwa. Z uwagi na wykorzystywanie tych urządzeń podczas jazdy samochodem pojemność baterii jest tematem drugorzędnym.
 

Dedykowane odbiorniki nawigacyjne, tzw. outdoorowe przystosowane są do użycia w terenie, np. podczas jazdy rowerem czy pieszej wycieczki. Ich budowa gwarantuje poprawne funkcjonowanie w każdych warunkach atmosferycznych. Same ekrany są zdecydowanie mniejsze w porównaniu z nawigacjami samochodowymi, natomiast czas pracy baterii - znacznie dłuższy. Idealnie sprawdzają w użyciu z mapami topograficznymi.

Generalnie należy pamiętać, że niezależnie od posiadanego urządzenia, jakość pracy na nim uzależniona jest często od szczegółowości i aktualności mapy, w jaką jest ono wyposażone.