Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Newsletter

Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać nowości z portalu GPSwielkopolska.pl !

Sonda

Korzystam z turystycznych przewodników samochodowych

Szlak Piastowski / Trasa Kórnicka

330 km

58

pobierz aplikację jak zainstalować


Turystyczny przewodnik samochodowy powstał na bazie oprogramowania nawigacji drogowej Navigo 9, opracowanej przez Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych. Specjalna technologia umożliwia wskazanie zmotoryzowanym turystom drogi do danego miejsca oraz odtworzenie treści krajoznawczych dokładnie w tym miejscu, w którym są one interesujące dla turysty.

Dostępność
Pilotażowo opracowane zostały dwie najpopularniejsze trasy: Szlak Piastowski (odcinek wielkopolski) oraz Trasa Kórnicka. Na produkt składa się 61 komunikatów głosowych (40 – Szlak Piastowski, 21 – Trasa Kórnicka), czytanych przez profesjonalnego lektora, znanego pokoleniom miłośników filmów - pana Tomasza Knapika. Treści te często są wzbogacone o odgłosy urządzeń przemysłowych, fragmenty utworów muzycznych, poezję, dźwięki instrumentów i inne materiały audio. Zostały one zintegrowane z mapą oraz programem do nawigacji satelitarnej.SZLAK PIASTOWSKI jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych tras turystycznych w Polsce. Początki państwa polskiego i okres władania piastowskiej dynastii od lat rozpalają wyobraźnię kolejnych pokoleń. Nie bez znaczenia jest również fakt, że na trasie spotkać można wiele interesujących miejsc bezpośrednio nie związanych z tematyką szlaku.

Cały szlak przebiega przez województwo wielkopolskie i województwo kujawsko-pomorskie. Prowadzi z Poznania przez Pobiedziska, Moraczewo, Ostrów Lednicki, Gniezno, Trzemeszno, Mogilno, Strzelno, Kruszwicę, Inowrocław, Kościelec Kujawski, Pakość, Barcin, Lubostroń, Żnin, Wenecję, Biskupin, Gąsawę, Marcinkowo Górne, Rogowo, Giecz do Inowrocławia.
Szlak Piastowski najprężniej funkcjonuje jako trasa wycieczek autokarowych, niemniej warto poznać go również z perspektywy dwóch kółek.
 


TRASA KÓRNICKA wyznaczona została w 1998 roku z myślą o turystach zmotoryzowanych. Na je zwiedzanie najlepiej zarezerwować sobie cały dzień. Szlak ma formę pętli o łącznej długości ok. 80 km. Prowadzi z Poznania (skrzyżowanie ulic: Droga Dębińska i Królowej Jadwigi)  poprzez: Borówiec, Kórnik, Bnin, Rogalin, Rogalinek, Puszczykowo, Wielkopolski Park Narodowy i Szreniawę, skąd wraca do Poznania. Trasa jest oznakowana przez sześciokątne brązowe tablice. 

pobierz aplikację jak zainstalować