Wykorzystujemy pliki cookies do zapamiętania ustawień i preferencji użytkownika. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.
Jeśli się nie zgadzasz, możesz w swojej przeglądarce wyłączyć zgodę na ich przechowywanie.
English Polish

Newsletter

Wprowadź adres e-mail aby otrzymywać nowości z portalu GPSwielkopolska.pl !

Sonda

Korzystam z turystycznych przewodników samochodowych

Do samochodu

W Wielkopolsce wytyczonych jest kilkanaście samochodowych szlaków turystycznych. Poznać je można po brązowych tablicach informujących o atrakcjach znajdujących się w pobliżu. Ich uzupełnieniem jest mobilny informator. Pilotażowo opracowane zostały dwie najpopularniejsze trasy: Szlak Piastowski oraz Trasa Kórnicka.

Przewodnik prowadzi turystę do wcześniej wybranego miejsca, a po dotarciu do niego umożliwia odtworzenie treści krajoznawczych, czytanych przez znanego pokoleniom miłośników filmów – pana Tomasza Knapika.

Treści te często są wzbogacane o odgłosy urządzeń przemysłowych, fragmenty utworów muzycznych, poezję, dźwięki instrumentów i inne materiały audio.

Szlak Piastowski / Trasa Kórnicka

330 km

58

Turystyczny przewodnik samochodowy powstał na bazie oprogramowania nawigacji drogowej Navigo 9, opracowanej przez Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych. Specjalna technologia umożliwia wskazanie zmotoryzowanym turystom drogi do danego miejsca oraz odtworzenie treści krajoznawczych dokładnie w tym miejscu, w którym są one interesujące dla turysty.

Dostępność